Ziemianka ogrodowa, piwnica, spiżarnia Natural FRIDGE - Gotowa piwniczka, wyposażona w półki, schody i wentylację grawitacyjną. Hermetyczna, z plastikowymi lub drewnianymi drzwiami. Montaż w 1 dzień. W zestawie oświetlenie LED i stacja meteorologiczna. Gotowe piwniczki. Nie wymagają obsługi. Hermetyczne, bez wilgoci i gryzoni. Żywotność – do 50 lat. Od producenta. Montaż – 1 dzień. Już 800 zadowolonych klientów. Logo Ziemianki ogrodowe ziemianka.com.pl

🍏 Ogród i nie tylko: piwnice podziemne

Na pytania Telewizja Polska S.A. oddział w Białymstoku (TVP3 Białystok) odpowiada ekspert od piwnic ogrodowych Michał Hawryłyszyn i klient pan Piotr Kożluk. Wywiad nakręcony na 🍏 Ogród i nie tylko: piwnice podziemne Natural Fridge  OfertaOgród i nie tylko: piwnice podziemneNa pytania Telewizja Polska S.A. oddział w Białymstoku (TVP3 Białystok) odpowiada ekspert od piwnic ogrodowych Michał Hawryłyszyn i klient pan Piotr Kożluk. Wywiad nakręcony na 🍏 Ogród i nie tylko: piwnice podziemne Natural Fridge  OfertaOgród i nie tylko: piwnice podziemnedziałce klienta w Białymstoku 6 lipca 2020 r. 🍏 Ogród i nie tylko: piwnice podziemne Natural Fridge  OfertaOgród i nie tylko: piwnice podziemne><X
Na pytania Telewizja Polska S.A. oddział w Białymstoku (TVP3 Białystok) odpowiada ekspert od piwnic ogrodowych Michał Hawryłyszyn i klient pan Piotr Kożluk. Wywiad nakręcony na działce klienta w Białymstoku 6 lipca 2020 r.

Obejrzyj relację na stronie kanału regiony.tvp.pl . Treść tekstowa wideo:

Redakcja TVP3 Białystok:

— Piwniczki ogrodowe, zwane też ziemiankami, służą do przechowywania żywności. Dawniej znajdywały się w prawie każdym ogrodzie, dziś wracają do łask w nowej odsłonie.

Ekspert od piwnic ogrodowych Michał Hawryłyszyn www.facebook.com :

— Dotychczas najczęściej były stosowane piwniczki betonowe, albo tradycyjne piwnice kamienne murowane przez specjalistów. Czasy się zmieniają, specjalistów od piwniczek już coraz mniej. No to weszliśmyna rynek z plastikowymi piwniczkami, które świetnie się sprawdzają.

Piwnice wykonane są z polietylenu, z którego wykonuje się wszelkie opakowania dopuszczone do artykułów spożywczych, więc to bardzo higieniczne opakowania, bardzo fajnie się to utrzymuje w czystości. Nie rozwijają się na ściankach żadne pleśnie ze względu na to, że jest to gładkie. Mikroklimat jest przyjemny, dlatego że jest bardzo sprawna wentylacja nawiewno-wywiena, taka jak w naszych tradycyjnych kamiennych ziemiankach (niczym to się nie różni). Gdyby coś się rozlało, to bardzo łatwo jest to wyczyścić.

Zimą temperatura, jaka jest tutaj utrzymywana, jest na poziomie od 3 do 5 °C. Latem temperatura wynosi około 10-12 °C.

— Piwnice z plastiku znane są między innymi w Austrii i na Białorusi. Na polskim rynku pojawiły się 2 lata temu. Do wyboru są 4 modele różniące się wielkością oraz konstrukcją wejścia.

— Stoję tutaj przy największym oferowanym przez nas modelu piwnicy. Żeby przybliżyć Państwu gabaryty tego urządzenia, to podam parę liczb: średnica – około 2,5 m, co przekłada się na powierzchnię około5 m2, wysokość – 2,6 m, objętość piwnicy – około 9 m3.

Z poziomu gruntu bardzo wygodne jest otwieranie tej klapy/wejścia. Jest możliwość zabezpieczenia naszych produktów stosując zamek – po prostu zamykamy to na klucz, jak mieszkanie. Nikt niepożądany się tutaj nie dostanie.

Istnieje też możliwość rozbudowania tej piwnicy w celu polepszenia warunków termicznych i aranżacji w terenie –jest możliwość przedłużenia wejścia o taką nadbudowę. To jest opcja, to nie jest obowiązkowe. Większość naszych klientów wybiera tą opcję, bo chcą mieć produkt doskonały.

— Jest też model piwnicy ogrodowej z wejściem pionowym.

— Powierzchnia piwniczki tej, to około 4m2 o rozmiarze 2 x 2 m. Oczywiście wysokość piwnicy jest taka sama we wszystkich modelach i wynosi 2,6 m, żeby można tam było spokojnie wejść i się poruszać. Tego typu modele piwniczek z włazem pionowym wybierane są na działki małe, gdzie nie można sobie pozwolić na nasyp, na jakąś górkę, za zabranie nawet 5 m2 powierzchni. Często są montowane pod tarasami przy domach.

— Piwnice jest całkowicie szczelna, nie posiada ani jednej spoiny. Wpływa to na jej komfort użytkowania, bowiem nie trzeba martwic się o podsiąkanie wód gruntowych.

— „Siostrą” tej piwniczki, jest piwnica nieco mniejsza, też z bardzo wygodnym włazem. Wymiar tej piwnicy to 2 x 1,85 m.

— Piwniczka jest przygotowana do transportu. Lada moment ruszy w drogę do przyszłego właściciela.

— To jest najmniejsza piwnica w naszej ofercie. Wymiar tej piwnicy to 1,5 x 1,5 m. Proponowana na działki już zagospodarowane, gdzie rosną drzewa, gdzie są nasadzenia krzewów, gdzie na duże prace ziemne nie ma miejsca, a inwestorzy chcą piwniczkę. Taką piwnicę można zamontować ręcznie, ze względu na jej małe gabaryty.

— Montaż piwnicy jest prosty. Może to zrobić firma budowlana lub sam inwestor, o ile lubi majsterkować. Przy zakupie piwnicy, nabywca otrzymuje dokładną instrukcję montażu.

Oto świeżo wybudowana ziemniaka ogrodowa na posesji pana Piotra.

Klient pan Piotr Kożluk www.facebook.com :

— Stwierdziliśmy, że odpowiednim dla nas rozwiązaniem będzie piwnica tego typu – okrągła z wejściem skośnym. Parę dni temu była ona zamontowana. Wnieśliśmy przetwory, które do tej pory mieliśmy zrobione.

— A na kolejne, które powstaną latem jest wystarczająco dużo miejsca, na drewnianych półkach. Są one zamocowane na profilach stalowych, które dodatkowo wzmacniają konstrukcję budowli. Montaż piwniczki trwał jeden dzień.

— Plus dodatkowo kolejny, żeby móc spokojnie ją obsypać ziemią do odpowiedniej wysokości. Musi być odpowiednia grubość ziemi na zimę czy na lato. Później, tak jak tutaj widać, położyliśmy cegły, trochę starych podkładów kolejowych, kwiatki posadziliśmy. Jest to ogólnie jeden dzień pracy.

— Kolejny krok to posadzenie roślin ozdobnych w ziemi, które otulą z zewnątrz piwniczkę. Pokryty zielenią nasyp ładnie wkomponuje się w teren posesji. Pan Piotr i jego rodzina są zadowoleni z nowej inwestycji. Mają estetyczną i trwałą piwnicę ogrodową do przechowywania żywności.
BPR-PLASTECH Sp. z o. o.
Pokaż wszystkie zdjęcia i filmy